„IFJ dzieciom” – cykl widowisk popularnonaukowych red. Wiktora Niedzickiego

Z okazji zbliżającego się jubileuszu swego powstania Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie rozpoczyna roczną akcję popularyzacji pt. „60 lat istnienia IFJ”. Początek akcji jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. W Nowym Roku Instytut zaproponuje nowe atrakcje.

Rozpoczynając cykl imprez związanych z jubileuszem mamy przyjemność zaprosić nauczycieli i uczniów na widowisko popularnonaukowe poświęcone fizyce oraz nowym materiałom i technologiom, zatytułowane „Kosmos w naszym domu”. Autorem i wykonawcą pokazu będzie znany ceniony dziennikarz telewizyjny, popularyzator nauki red. Wiktor Niedzicki.

Pokazy skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych odbywać się będą w Auli Instytutu Fizyki Jądrowej, ul. Radzikowskiego 152 od 15-18 grudnia o godzinie 9.00 i 11.30.

„IFJ dzieciom”

Od dziś zmieniamy wizerunek” – powiedział prof. dr hab. Marek Jeżabek na spotkaniu w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. „Żyjemy wśród ludzi i dla ludzi. Podatnicy mają prawo zobaczyć, na co są przeznaczane ich pieniądze. Zwłaszcza Ci, którzy są przyszłością naszego kraju”. Z okazji zbliżającego się jubileuszu swego powstania Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie rozpoczyna roczną akcję popularyzacji pt. „60 lat istnienia IFJ”. Zapowiada się niezwykle ciekawie.

Pokażemy, że nauka zmienia nasze życie na lepsze” – mówi Dyrektor Instytutu do spraw naukowych prof. dr hab. Adam Maj – „Pozornie oderwane od codziennych potrzeb badania podstawowe przyczyniają się w ogromnej mierze do postępu w wielu dziedzinach techniki

Spotkaniami z red. Wiktorem Niedzickim rozpoczynamy akcję skierowaną do mieszkańców Krakowa i okolic.

Gdzie się podział kołodziej, garncarz, bednarz czy tkaczka? Jak ubierano niemowlęta? Dlaczego nie ma dziś punktów repasacji pończoch? Czy tworzywa sztuczne kojarzą nam się z tandetą?

Bardzo rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że nasz świat zmieniły technologie kosmiczne i militarne. Materiały, które tworzono z zamiarem zdobycia Księżyca dziś wykorzystujemy codziennie w naszych domach, w biurach lub na dyskotekach. Wiktor Niedzicki, popularyzator nauki znany z licznych programów telewizyjnych proponuje kosmiczne poszukiwania. Spróbujmy wspólnie poznać nowe materiały i technologie. W kuchni, łazience i w instytucie naukowym. Jakie mają właściwości, gdzie je wykorzystujemy?

Ulotka

Zdjęcia