Krakowscy naukowcy otrzymali nagrody im. Kopernika - dr Jarosław Wawrzycki z IFJ PAN laureatem w dziedzinie filozofii przyrody

Nagrody naukowe imienia Mikołaja Kopernika co pięć lat przyznaje Polska Akademia Umiejętności, a ich fundatorem jest miasto Kraków. Miło nam poinformować o sukcesie naszego uczonego dr Jarosława Wawrzyckiego, prowadzącego badania w Zakładzie Fizyki Matematycznej i Astrofizyki Teoretycznej.

Laureatami tegorocznej edycji nagrody naukowej imienia Mikołaja Kopernika zostało czterech naukowców krakowskich:

  • w dziedzinie astronomii profesor Piotr Bizoń z Instytutu Fizyki UJ,
  • w dziedzinie filozofii przyrody doktor Jarosław Wawrzycki z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN,
  • w dziedzinie medycyny ex aequo profesor Janusz Skalski z Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Instytucie Pediatrii Collegium Medicum UJ i profesor Małgorzata Filip z Pracowni Farmakologii Uzależnień Instytutu Farmakologii PAN.

Podczas uroczystości wręczenia nagród, która miała miejsce 14.12.2015 prezes PAU prof. Andrzej Białas powiedział: "Dziś sukces odnoszą nie tylko laureaci, jest to również sukces Krakowa, całej Polski. Bo obecność w naszym kraju tak wybitnych ludzi, to przecież wielki atut, który stwarza nam dobrą perspektywę dotrzymania kroku najbardziej rozwiniętym krajom świata".

Laureatom serdecznie gratulujemy

Więcej