Programy: FIRST TEAM, HOMING oraz POWROTY

Od 8 stycznia 2018 r. do 5 marca 2018 r. będzie trwał nabór wniosków w ramach kolejnej edycji konkursów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej pn. First Team, Homing oraz Powroty.

Program FIRST TEAM oferuje młodym badaczom środki na założenie pierwszego zespołu. Finansowanie (do 2 mln zł) może zostać przyznane na trzy lata z możliwością przedłużenia o jeden rok.
Program First Team

Program HOMING oferuje granty o charakterze staży podoktorskich w Polce. Jest skierowany do młodych doktorów, ze szczególnym uwzględnieniem powrotów do kraju wybitnych naukowców polskiego pochodzenia. Granty w wysokości 800 tys. zł mogą zostać przyznane na okres 2 lat.
Program HOMING

Program POWROTY to propozycja dla tych badaczy, którzy na wczesnym etapie kariery przerwali pracę naukową i chcą do niej wrócić. Granty w wysokości 800 tys. zł mogą zostać przyznane na okres 2 lat.
Program POWROTY

O finansowanie mogą ubiegać się doktorzy do pięciu lat po doktoracie, niezależnie od narodowości, reprezentujący wszystkie dziedziny nauki. Przedmiotem projektów, realizowanych obowiązkowo we współpracy z partnerem naukowym - krajowym lub zagranicznym, mogą być przełomowe w skali międzynarodowej prace badawczo-rozwojowe o dużym znaczeniu dla gospodarki i społeczeństwa, zwłaszcza z zakresu Krajowej Inteligentnej Specjalizacji.