Aktualności

Wirtualna Biblioteka Nauki - krajowy dostęp do narzędzia InCites Benchmarking & Analytics

9 listopada 2018

W wyniku współpracy Clarivate Analytics , MNiSW oraz ICM, została zawarta nowa umowa w wyniku której wszystkie instytucje naukowe w Polsce zyskują dostęp do narzędzia InCites Benchmarking & Analytics za pośrednictwem Wirtualnej Biblioteki Nauki.

Szkolenie SciVal - ocena dorobku naukowego

6 listopada 2018

Serdecznie zapraszamy pracowników naukowych, doktorantów oraz wszystkich zainteresowanych na szkolenie dotyczące SciVal (baza Scopus) narzędzia firmy Elsevier do analiz bibliometrycznych, które umożliwia m.in.: wizualizację wyników badań, osiągnięć instytucji naukowych, ocenę potencjalnych współpracowników oraz partnerów, a także analizowanie trendów w świecie nauki.

Testowy dostęp do baz Access Engineering i Access Science (18.10 - 18.11.2018 r.)

19 Października 2018

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy z firmy ABE-IPS propozycję bezpłatnego testowego dostępu do baz: AccessEngineering i AccessScience.

Zaproszenie na szkolenia internetowe z Web of Science

9 Października 2018

Firma Clarivate Analytics zaprasza wszystkich naukowców na cykl bezpłatnych szkoleń internetowych, dotyczących korzystania platformy Web of Science. W październiku zostaną przybliżone użytkownikom Web of Science zagadnienia związane z dodatkiem do bazy - InCites. Szkolenia będą dotyczyć również tego jak gromadzić i wykorzystywać bibliografię załącznikową oraz jak wzbogacił się dorobek naukowy.

SciVal - prezentacje, szkolenia, analiza dorobku

2 Marca 2018

SciVal oferuje szybki i łatwy dostęp do wyników badań z ponad 8.500 instytucji naukowych z 220 krajów na całym świecie. Dzięki SciVal możesz analizować i wizualizować wyniki swoich badań, jak również innych badaczy. Masz również możliwość porównania instytucji badawczych lub krajów, identyfikowania możliwości współpracy oraz analizy trendów w badaniach, definiując tym samym nowe tematy badawcze.

Przedłużenie licencji krajowych Elsevier, Springer z Open Choice, Wiley, Science, Nature, Scopus i Web of Science na rok 2018

9 Stycznia 2018

Uprzejmie informujemy, że w ramach finansowania przez MNiSW Wirtualnej Biblioteki Nauki, zostały przedłużone licencje krajowe Elsevier, Springer z Open Choice, Wiley, Science, Nature, Scopus i Web of Science na 2018 r.
Dodatkowo zostały uruchomione roczne licencje pilotażowe zapewniające dostęp do narzędzi umożliwiających analizę danych bibliometrycznych:
1. InCites - dodatek do bazy Web of Science
2. SciVal - dodatek do bazy Scopus
Licencja krajowa Springer została rozszerzona i obecnie pozwala na dostęp do m.in. ponad 112.000 e-książek anglojęzycznych ze wszystkich roczników. Na stronach WBN uruchomiona została także przeglądarka dziedzinowa e-książki w WBN, która docelowo będzie obejmować wszystkie książki dostępne w ramach licencji krajowych Elsevier, Springer i Wiley.

Archiwum aktualności

Zasoby biblioteczne

Szukaj w zbiorach biblioteki

czasopisma
wnętrze biblioteki
czasopisma
wnętrze biblioteki