Uprzejmie informujemy o przygotowanych przez firmę Clarivate Analytics seminariach dotyczących wykorzystania baz danych Web of Science i In Cites, które odbędą się w dniach 22 – 28 kwietnia 2022. Webinaria są bezpłatne i dostępne dla każdego, wymagają tylko wcześniejszego zarejestrowania: https://wbn.icm.edu.pl/szkolenia/. Webinaria będą prowadzone w języku polskim. Program szkoleń jest dostępny na stronie ICM.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 1 marca – 7 czerwca 2022 roku Elsevier organizuje serię szkoleń online m.in. z baz ScienceDirect i Scopus. Szkolenia są bezpłatne i dostępne dla każdego, wymagają tylko wcześniejszego zarejestrowania: https://wbn.icm.edu.pl/webinaria-elsevier/. Webinaria będą prowadzone w języku polskim. Program szkoleń jest dostępny na stronie ICM.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 28 września – 14 grudnia 2021 roku Elsevier organizuje serię szkoleń online z baz ScienceDirect i Scopus. Szkolenia są bezpłatne i dostępne dla każdego, wymagają tylko wcześniejszego zarejestrowania: https://wbn.icm.edu.pl/webinaria-elsevier/. Webinaria będą prowadzone w języku polskim. Program szkoleń jest dostępny na stronie ICM.
Zapraszamy do zapoznania się z nową odsłoną platformy Biblioteki Nauki. Platforma udostępnia w sposób nieodpłatny i otwarty pełne teksty publikacji naukowych.
Uprzejmie informujemy, że kontynuowane są szkolenia Elsevier dedykowane dla PAN z obsługi baz Scopus i SciVal. Szkolenia odbywać się będą w dniach 25 lutego – 25 marca 2021 roku.
Szkolenia są bezpłatne i dostępne dla każdego, wymagają tylko wcześniejszego zarejestrowania.
Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniach on-line organizowanych przez Elsevier. Szkolenia są bezpłatne i dostępne dla każdego, webinaria prowadzone są w języku polskim.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie ICM.
Uprzejmie informujemy, że w 2020 r. biblioteka kontynuuje zakup dostępu do wersji elektronicznej kolekcji czasopism ACS, AIP i APS, IOP, OUP i RSC. Serdecznie zapraszamy do korzystania z elektronicznych zasobów baz danych. Dodatkowo w 2020 roku w ramach konsorcjów ACS, IOP i OUP afiliowani autorzy korespondencyjni mają prawo publikować bez dodatkowych opłat artykuły otwarte w czasopismach z powyższych kolekcji. Szczegółowe informacje, dotyczące zasad publikowania, znajdują się na stronie.
Uprzejmie informujemy, że w czasie pandemii Covid-19 firma EBSCO oraz jej partnerzy udostępniają darmowe zasoby swoich baz oraz rozszerzony dostęp do eBooków, zbiorów treści na temat Covid-19, pracy zdalnej, sposobów radzenia sobie ze stresem oraz szkoleń internetowych.
Zachęcamy do zapoznania się udostępnianymi materiałami.
Uprzejmie informujemy o udostępnieniu przez WBN nowej strony o kontach użytkowników, które pozwalają na dostęp zdalny do zasobów spoza sieci akademickiej do zasobów na serwerach wydawców i nie wymagają mechanizmów typu vpn, proxy, han lub logowania federacyjnego.
Uprzejmie informujemy, że za pośrednictwem firmy EBSCO otrzymaliśmy bezpłatny dostęp do pełno tekstowych publikacji z biblioteki cyfrowej IEEE Xplore dotyczących badań na temat COVID-19.
Zachęcamy do zapoznania się z udostępnioną kolekcją.
Uprzejmie informujemy, że w ramach licencji krajowej Elsevier 2019-2021 od 2 września 2019 działa program pilotażowy publikowania otwartego dla polskich autorów korespondencyjnych.
31 maja 2019 roku została podpisana nowa umowa dotycząca licencji krajowej Elsevier. W związku z jej zawarciem z licencji zostały wykluczone następujące tytuły, w licencji będą dostępne następujące czasopisma.
Szukaj w zbiorach biblioteki