Aktualności

Zaproszenie na szkolenia internetowe Akademia Web of Science i InCites

14 Września 2019

Firma Clarivate Analytics zaprasza na serię szkoleń internetowych Akademia Web of Science i InCites, które odbędą się w październiku br. Szkolenia te przybliżą możliwości pełnego wykorzystania potencjału powyższych platform. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tematyką szkoleń.

Bezpłatny testowy dostęp do czasopism z wydawnictw: Taylor&Francis i Elsevier (03.09 – 04.10.2019)

5 Września 2019

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy z firmy ABE-IPS oraz wydawnictwa Taylor & Francis Group a także z wydawnictwa Elsevier bezpłatny testowy dostęp do publikacji.

Pilotażowy program publikowania otwartego Elsevier

5 Września 2019

Uprzejmie informujemy, że w ramach licencji krajowej Elsevier 2019-2021 od 2 września 2019 działa program pilotażowy publikowania otwartego dla polskich autorów korespondencyjnych.

Zaproszenie na szkolenia internetowe Akademia Web of Science i InCites

27 Sierpnia 2019

Firma Clarivate Analytics zaprasza na serię szkoleń internetowych Akademia Web of Science i InCites, które odbędą się we wrześniu i październiku br. Szkolenia te przybliżą możliwości pełnego wykorzystania potencjału powyższych platform. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tematyką szkoleń.

Zaproszenie na szkolenia internetowe Akademia Web of Science i InCites

18 Lipca 2019

Firma Clarivate Analytics zaprasza na serię szkoleń internetowych Akademia Web of Science i InCites, które odbędą się w lipcu i sierpniu br. Szkolenia te przybliżą możliwości pełnego wykorzystania potencjału powyższych platform.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tematyką szkoleń.

Program pilotażowy publikowania otwartego w czasopismach Elsevier – komunikat WBN

1 Lipca 2019

Uprzejmie informujemy, że uruchomienie programu pilotażowego publikowania otwartego w czasopismach hybrydowych i gold open access Elsevier ze względów technicznych zostało przesunięte na koniec lipca 2019. Dodatkowe informacje o programie w informatorze WBN.

Zmiany w licencji krajowej Elsevier

7 Czerwca 2019

31 maja 2019 roku została podpisana nowa umowa dotycząca licencji krajowej Elsevier. W związku z jej zawarciem z licencji zostały wykluczone następujące tytuły, w licencji będą dostępne następujące czasopisma.

Zaproszenie na szkolenia internetowe Research. Smarter.

30 Maja 2019

Firma Clarivate Analytics zaprasza na serię szkoleń internetowych Research. Smarter. Czerwcowe webinaria pozwolą uzyskać niezbędne wskazówki i porady, które mogą być przydatne w pracach badawczych.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tematyką szkoleń.

Zaproszenie na szkolenia internetowe Research. Smarter.

6 Maja 2019

Firma Clarivate Analytics zaprasza na serię szkoleń internetowych Research. Smarter.
Majowe webinaria pozwolą uzyskać niezbędne wskazówki i porady, które mogą być przydatne w pracach badawczych.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tematyką szkoleń.

Seminarium Wirtualnej Biblioteki Nauki, Warszawa 8 kwietnia 2019 r.

25 Kwietnia 2019

W dniu 8 kwietnia 2019 roku odbyło się w Warszawie Seminarium Wirtualnej Biblioteki Nauki (WBN) organizowane przez ICM we współpracy z wydawnictwem Springer Nature.

Dostęp do kolekcji czasopism elektronicznych ACS, AIP i APS, IOP, OUP i RSC

25 Lutego 2019

Uprzejmie informujemy, że w 2019 r. biblioteka kontynuuje zakup dostępu do wersji elektronicznej kolekcji czasopism ACS, AIP i APS, IOP, OUP i RSC. Serdecznie zapraszamy do korzystania z elektronicznych zasobów baz danych.

Wirtualna Biblioteka Nauki - krajowy dostęp do narzędzia InCites Benchmarking & Analytics

9 Listopada 2018

W wyniku współpracy Clarivate Analytics, MNiSW oraz ICM, została zawarta nowa umowa w wyniku której wszystkie instytucje naukowe w Polsce zyskują dostęp do narzędzia InCites Benchmarking & Analytics za pośrednictwem Wirtualnej Biblioteki Nauki.

SciVal - prezentacje, szkolenia, analiza dorobku

2 Marca 2018

SciVal oferuje szybki i łatwy dostęp do wyników badań z ponad 8.500 instytucji naukowych z 220 krajów na całym świecie. Dzięki SciVal możesz analizować i wizualizować wyniki swoich badań, jak również innych badaczy. Masz również możliwość porównania instytucji badawczych lub krajów, identyfikowania możliwości współpracy oraz analizy trendów w badaniach, definiując tym samym nowe tematy badawcze.

Przedłużenie licencji krajowych Elsevier, Springer z Open Choice, Wiley, Science, Nature, Scopus i Web of Science na rok 2018

9 Stycznia 2018

Uprzejmie informujemy, że w ramach finansowania przez MNiSW Wirtualnej Biblioteki Nauki, zostały przedłużone licencje krajowe Elsevier, Springer z Open Choice, Wiley, Science, Nature, Scopus i Web of Science na 2018 r.
Dodatkowo zostały uruchomione roczne licencje pilotażowe zapewniające dostęp do narzędzi umożliwiających analizę danych bibliometrycznych:
1. InCites - dodatek do bazy Web of Science
2. SciVal - dodatek do bazy Scopus
Licencja krajowa Springer została rozszerzona i obecnie pozwala na dostęp do m.in. ponad 112.000 e-książek anglojęzycznych ze wszystkich roczników. Na stronach WBN uruchomiona została także przeglądarka dziedzinowa e-książki w WBN, która docelowo będzie obejmować wszystkie książki dostępne w ramach licencji krajowych Elsevier, Springer i Wiley.

Archiwum aktualności

Zasoby biblioteczne

Szukaj w zbiorach biblioteki

czasopisma
wnętrze biblioteki
czasopisma
wnętrze biblioteki