Aktualności

Webinaria Summer Camp Elsevier 17-19 lipca 2023 r.

12 lipca 2023

Uprzejmie informujemy, że w dniach 17-19 lipca 2023 r. odbędą się trzy bezpłatne webinaria dotyczące baz Scopus i ScienceDirect w ramach Elsevier Summer Camp. Udział w szkoleniach jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji.

Wiosenna edycja webinariów Elsevier

8 marca 2023

Uprzejmie informujemy, że w terminie od 14 marca do 13 czerwca 2023 r. odbędą się szkolenia przygotowane przez Elsevier. Udział w szkoleniach jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji.

Tydzień Otwartego Dostępu 2022 - „Otwartość dla sprawiedliwości klimatycznej”

24 października 2022

W dniach 24-30 października 2022 odbędzie się Tydzień Otwartego Dostępu organizowany pod hasłem „Otwartość dla sprawiedliwości klimatycznej”. Tegoroczne hasło przewodnie jest okazją do nawiązania współpracy pomiędzy ruchem klimatycznym a międzynarodową społecznością otwartej nauki, podjęcia wspólnych działań i podniesienia świadomości na temat roli otwartej nauki w dążeniu do sprawiedliwości klimatycznej.

Webinaria Elsevier dla Polskiej Akademii Nauk – bazy Scopus i SciVal

13 października 2022

Polska Akademia Nauk wraz z przedstawicielami firmy Elsevier kontynuuje szkolenia z obsługi baz Scopus i SciVal. W tym roku zostały przygotowane dedykowane szkolenia w języku ukraińskim dla naukowców z Ukrainy.
Webinaria odbędą się od 13 października do 17 listopada 2022 r. za pośrednictwem platformy Zoom.
Szczegóły dotyczące tematyki, terminów oraz linków do rejestracji są dostępne pod linkiem: https://www.ifj.edu.pl/mail/elsevie_PAN.pdf.
Zachęcamy do udziału w szkoleniach

Wrześniowe webinaria od firmy Clarivate

20 września 2022

W imieniu firmy Clarivate zapraszamy na cykl prezentacji internetowych Research Smarter, Web of Science oraz InCites w praktyce, które odbędą się w dniach 22-29 września. Webinaria są bezpłatne i dostępne dla każdego, wymagają tylko wcześniejszego zarejestrowania. Seminaria będą prowadzone w języku polskim.

Platforma cyfrowa AccessEngineering wydawnictwa McGraw-Hill - bezpłatny dostęp testowy

20 września 2022

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy z firmy ABE propozycję bezpłatnego testowego dostępu do platformy cyfrowej AccessEngineering.
Dostęp testowy do baz danych potrwa od 12.09 do 13.10.2022 r.

Webinaria Research Smarter i Web of Science i InCites w praktyce

20 kwietnia 2022

Uprzejmie informujemy o przygotowanych przez firmę Clarivate Analytics seminariach dotyczących wykorzystania baz danych Web of Science i In Cites, które odbędą się w dniach 22 – 28 kwietnia 2022. Webinaria są bezpłatne i dostępne dla każdego, wymagają tylko wcześniejszego zarejestrowania: https://wbn.icm.edu.pl/szkolenia/. Webinaria będą prowadzone w języku polskim. Program szkoleń jest dostępny na stronie ICM.

Wiosenna edycja webinariów Elsevier Online Training Hub

1 marca 2022

Uprzejmie informujemy, że w dniach 1 marca – 7 czerwca 2022 roku Elsevier organizuje serię szkoleń online m.in. z baz ScienceDirect i Scopus. Szkolenia są bezpłatne i dostępne dla każdego, wymagają tylko wcześniejszego zarejestrowania: https://wbn.icm.edu.pl/webinaria-elsevier/. Webinaria będą prowadzone w języku polskim. Program szkoleń jest dostępny na stronie ICM.

Jesienna edycja webinariów Elsevier 2021

6 października 2021

Uprzejmie informujemy, że w dniach 28 września – 14 grudnia 2021 roku Elsevier organizuje serię szkoleń online z baz ScienceDirect i Scopus. Szkolenia są bezpłatne i dostępne dla każdego, wymagają tylko wcześniejszego zarejestrowania: https://wbn.icm.edu.pl/webinaria-elsevier/. Webinaria będą prowadzone w języku polskim. Program szkoleń jest dostępny na stronie ICM.

Nowa odsłona Biblioteki Nauki – największej pełnotekstowej bazy naukowej w Polsce

7 września 2021

Zapraszamy do zapoznania się z nową odsłoną platformy Biblioteki Nauki. Platforma udostępnia w sposób nieodpłatny i otwarty pełne teksty publikacji naukowych.

Webinaria Elsevier- baza Scopus, SciVal

17 lutego 2021

Uprzejmie informujemy, że kontynuowane są szkolenia Elsevier dedykowane dla PAN z obsługi baz Scopus i SciVal. Szkolenia odbywać się będą w dniach 25 lutego – 25 marca 2021 roku.
Szkolenia są bezpłatne i dostępne dla każdego, wymagają tylko wcześniejszego zarejestrowania.

Jesienne webinaria Elsevier

30 Października 2020

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniach on-line organizowanych przez Elsevier. Szkolenia są bezpłatne i dostępne dla każdego, webinaria prowadzone są w języku polskim.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie ICM.

Dostęp do kolekcji czasopism elektronicznych ACS, AIP i APS, IOP, OUP i RSC

24 Sierpnia 2020

Uprzejmie informujemy, że w 2020 r. biblioteka kontynuuje zakup dostępu do wersji elektronicznej kolekcji czasopism ACS, AIP i APS, IOP, OUP i RSC. Serdecznie zapraszamy do korzystania z elektronicznych zasobów baz danych. Dodatkowo w 2020 roku w ramach konsorcjów ACS, IOP i OUP afiliowani autorzy korespondencyjni mają prawo publikować bez dodatkowych opłat artykuły otwarte w czasopismach z powyższych kolekcji. Szczegółowe informacje, dotyczące zasad publikowania, znajdują się na stronie.

Informacje i zasoby pomocne w czasie pandemii COVID-19

22 Kwietnia 2020

Uprzejmie informujemy, że w czasie pandemii Covid-19 firma EBSCO oraz jej partnerzy udostępniają darmowe zasoby swoich baz oraz rozszerzony dostęp do eBooków, zbiorów treści na temat Covid-19, pracy zdalnej, sposobów radzenia sobie ze stresem oraz szkoleń internetowych.
Zachęcamy do zapoznania się udostępnianymi materiałami.

WBN - informacja o kontach użytkowników

17 Kwietnia 2020

Uprzejmie informujemy o udostępnieniu przez WBN nowej strony o kontach użytkowników, które pozwalają na dostęp zdalny do zasobów spoza sieci akademickiej do zasobów na serwerach wydawców i nie wymagają mechanizmów typu vpn, proxy, han lub logowania federacyjnego.

IEEE Xplore – otwarty dostęp do artykułów i badań na temat COVID-19

17 Kwietnia 2020

Uprzejmie informujemy, że za pośrednictwem firmy EBSCO otrzymaliśmy bezpłatny dostęp do pełno tekstowych publikacji z biblioteki cyfrowej IEEE Xplore dotyczących badań na temat COVID-19.
Zachęcamy do zapoznania się z udostępnioną kolekcją.

Pilotażowy program publikowania otwartego Elsevier

5 Września 2019

Uprzejmie informujemy, że w ramach licencji krajowej Elsevier 2019-2021 od 2 września 2019 działa program pilotażowy publikowania otwartego dla polskich autorów korespondencyjnych.

Zmiany w licencji krajowej Elsevier

7 Czerwca 2019

31 maja 2019 roku została podpisana nowa umowa dotycząca licencji krajowej Elsevier. W związku z jej zawarciem z licencji zostały wykluczone następujące tytuły, w licencji będą dostępne następujące czasopisma.

Więcej

Zasoby biblioteczne

Szukaj w zbiorach biblioteki

czasopisma
wnętrze biblioteki
czasopisma
wnętrze biblioteki