Aktualności

Przedłużenie licencji krajowych Elsevier, Springer z Open Choice, Wiley, Science, Nature, Scopus i Web of Science na rok 2018

9 Stycznia 2018

Uprzejmie informujemy, że w ramach finansowania przez MNiSW Wirtualnej Biblioteki Nauki, zostały przedłużone licencje krajowe Elsevier, Springer z Open Choice, Wiley, Science, Nature, Scopus i Web of Science na 2018 r.
Dodatkowo zostały uruchomione roczne licencje pilotażowe zapewniające dostęp do narzędzi umożliwiających analizę danych bibliometrycznych:
1. InCites - dodatek do bazy Web of Science
2. SciVal - dodatek do bazy Scopus
Licencja krajowa Springer została rozszerzona i obecnie pozwala na dostęp do m.in. ponad 112.000 e-książek anglojęzycznych ze wszystkich roczników. Na stronach WBN uruchomiona została także przeglądarka dziedzinowa e-książki w WBN, która docelowo będzie obejmować wszystkie książki dostępne w ramach licencji krajowych Elsevier, Springer i Wiley.

Web of Science – nowa funkcja dla artykułów OA

12 Grudnia 2017

Firma Clarivate Analytics we współpracy z Impactstory opracowała nową technologię w zagadnieniu OA, która dzięki platformie Web of Science umożliwi dostęp do legalnych, zaufanych i recenzowanych treści otwartego dostępu.

Koniec testowego dostępu do InCites Benchamarking & Analytics na platformie Web of Science

12 Grudnia 2017

Uprzejmie informujemy, że 7 grudnia 2017 r. zakończył się krajowy dostęp testowy do narzędzia InCites Benchamarking & Analytics na platformie Web of Science.

Bezpłatne szkolenia dla naukowców od Clarivate Analytics Listopad/Grudzień 2017

24 Listopada 2017

Firma Clarivate Analytics zaprasza wszystkich naukowców na cykl bezpłatnych szkoleń internetowych dotyczących korzystania z platformy Web of Science. Szkolenia będą prowadzone w języku polskim na platformie WebEx.

Katalogi wydawnictw książkowych

24 Listopada 2017

Uprzejmie informujemy, że w bibliotece dostępne są katalogi wydawnictw naukowych oferujące interesujące pozycje książkowe: Royal Society of Chemistry (RSC) 2018 oraz World Scientific 2017. Z ofertami tych wydawnictw można zapoznać się w czytelni. Szczególnie przydatne dla Państwa pozycje mogą być zakupione przez Bibliotekę.

Zakończenie prenumeraty czasopisma "Chip"

12 Maja 2017

Z dniem 30 kwietnia ustała nasza prenumerata czasopisma "Chip", ze względu na to, że wydawca zaprzestał wydawania tego tytułu. W ramach rekompensaty zaoferowano nam siedmiomiesięczną prenumeratę czasopism "National Geographic" oraz "Traveler". Serdecznie zapraszamy do korzystania z lektury tych tytułów.

Zasoby biblioteczne

Szukaj w zbiorach biblioteki

czasopisma
wnętrze biblioteki
czasopisma
wnętrze biblioteki