Aktualności

Bezpłatne szkolenia dla naukowców od Clarivate Analytics Listopad/Grudzień 2017

24 Listopada 2017

Firma Clarivate Analytics zaprasza wszystkich naukowców na cykl bezpłatnych szkoleń internetowych dotyczących korzystania z platformy Web of Science. Szkolenia będą prowadzone w języku polskim na platformie WebEx.

Katalogi wydawnictw książkowych

24 Listopada 2017

Uprzejmie informujemy, że w bibliotece dostępne są katalogi wydawnictw naukowych oferujące interesujące pozycje książkowe: Royal Society of Chemistry (RSC) 2018 oraz World Scientific 2017. Z ofertami tych wydawnictw można zapoznać się w czytelni. Szczególnie przydatne dla Państwa pozycje mogą być zakupione przez Bibliotekę.

Testowy dostęp do InCites Benchmarking & Analytics na platformie Web of Science (06.11-06.12.2017)

8 Listopada 2017

Uprzejmie informujemy, że w dniu 6 listopada 2017 r. uruchomiony został krajowy dostęp testowy do narzędzia InCites Benchmarking & Analytics na platformie Web of Science. Narzędzie InCites B&A dzięki wykorzystaniu danych o cytowaniach i różnorodnym wskaźnikom pozwala na analizę dorobku naukowego instytucji, pojedynczego naukowca oraz jego porównanie z innymi na całym świecie.

Październikowe bezpłatne szkolenia dla naukowców od Clarivate Analytics

17 Października 2017

Firma Clarivate Analytics zaprasza wszystkich naukowców na październikowy cykl bezpłatnych szkoleń internetowych dotyczących korzystania z platformy Web of Science, wyszukiwania cytowań, poprawy błędów w rekordach oraz zgłaszania brakujących cytowań. Szkolenia będą prowadzone w języku polskim na platformie WebEx.

Zakończenie prenumeraty czasopisma "Chip"

12 Maja 2017

Z dniem 30 kwietnia ustała nasza prenumerata czasopisma "Chip", ze względu na to, że wydawca zaprzestał wydawania tego tytułu. W ramach rekompensaty zaoferowano nam siedmiomiesięczną prenumeratę czasopism "National Geographic" oraz "Traveler". Serdecznie zapraszamy do korzystania z lektury tych tytułów.

Rozszerzenie krajowej licencji Wiley

24 Maja 2016

W maju 2016 licencja krajowa Wiley została rozszerzona o 2451 książek elektronicznych wydanych w latach 2009 i 2015, patrz katalog. Więcej informacji na stronie: http://vls.icm.edu.pl/zasady/index.html#wb
Zapraszamy do korzystania!

Rozszerzenie licencji Web of Science

24 Maja 2016

Zapraszamy do zapoznania się z informatorem o rozszerzonej licencji Web of Science

Zasoby biblioteczne

Szukaj w zbiorach biblioteki

czasopisma
wnętrze biblioteki
czasopisma
wnętrze biblioteki