Archiwum aktualności

Zaproszenie na szkolenia internetowe z InCites

25 Maja 2018

Firma Clarivate Analytics zaprasza wszystkich naukowców na cykl bezpłatnych szkoleń internetowych, dotyczących korzystania z dodatku do platformy Web of Science - InCites. W czerwcu zostaną przybliżone użytkownikom Web of Science zagadnienia związane z tym, w jaki sposób analizować dane z WoS, jakie znaczenie ma współpraca naukowa, które ośrodki są wiodące w danych dyscyplinach itp. Przedstawione zostanie również, jak wybór źródła publikacji wpływa na jej oddziaływanie.

Bezpłatne szkolenia dla naukowców od Clarivate Analytics w maju/czerwcu 2018

22 Maja 2018

Firma Clarivate Analytics zaprasza wszystkich naukowców na cykl bezpłatnych szkoleń internetowych dotyczących korzystania z platformy Web of Science.

Bezpłatne szkolenia dla naukowców od Clarivate Analytics w Marcu 2018

7 Marca 2018

Firma Clarivate Analytics zaprasza wszystkich naukowców na cykl bezpłatnych szkoleń internetowych dotyczących korzystania z platformy Web of Science. W marcu zostaną przybliżone użytkownikom Web of Science zagadnienia związane z zaawansowaną analizą bibliometryczną Instytucji możliwą do wykonania dzięki nowo uruchomionej subskrypcji InCites, poruszuszona zostanie sprawa Open Access i poziomów dostępności literatury naukowej, oraz zostaną przedstawione rozwijające się zasoby Web of Science w ramach wciąż wzrastającego indeksu Emerging Source Citation Index.

Otwarty testowy dostęp do baz Academic Search Ultimate i Business Source Ultimate (1 marca – 31 maja 2018 r.)

7 Marca 2018

Uprzejmie informujemy, że od 1 marca 2018 r. uzyskaliśmy otwarty dostęp testowy do baz Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate. Dostęp testowy potrwa do 31 maja 2018 r. Bazy zapewniają dostęp do pełnego tekstu ponad 13,500 aktywnych czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym, w większości niedostępnych w aktualnie prenumerowanych zasobach.
Wejście do bazy

Web of Science – nowa funkcja dla artykułów OA

12 Grudnia 2017

Firma Clarivate Analytics we współpracy z Impactstory opracowała nową technologię w zagadnieniu OA, która dzięki platformie Web of Science umożliwi dostęp do legalnych, zaufanych i recenzowanych treści otwartego dostępu.

Koniec testowego dostępu do InCites Benchamarking & Analytics na platformie Web of Science

12 Grudnia 2017

Uprzejmie informujemy, że 7 grudnia 2017 r. zakończył się krajowy dostęp testowy do narzędzia InCites Benchamarking & Analytics na platformie Web of Science.

Bezpłatne szkolenia dla naukowców od Clarivate Analytics Listopad/Grudzień 2017

24 Listopada 2017

Firma Clarivate Analytics zaprasza wszystkich naukowców na cykl bezpłatnych szkoleń internetowych dotyczących korzystania z platformy Web of Science. Szkolenia będą prowadzone w języku polskim na platformie WebEx.

Katalogi wydawnictw książkowych

24 Listopada 2017

Uprzejmie informujemy, że w bibliotece dostępne są katalogi wydawnictw naukowych oferujące interesujące pozycje książkowe: Royal Society of Chemistry (RSC) 2018 oraz World Scientific 2017. Z ofertami tych wydawnictw można zapoznać się w czytelni. Szczególnie przydatne dla Państwa pozycje mogą być zakupione przez Bibliotekę.

Zakończenie prenumeraty czasopisma "Chip"

12 Maja 2017

Z dniem 30 kwietnia ustała nasza prenumerata czasopisma "Chip", ze względu na to, że wydawca zaprzestał wydawania tego tytułu. W ramach rekompensaty zaoferowano nam siedmiomiesięczną prenumeratę czasopism "National Geographic" oraz "Traveler". Serdecznie zapraszamy do korzystania z lektury tych tytułów.