Archiwum aktualności

Zaproszenie na szkolenia internetowe Akademia Web of Science i InCites

10 Grudnia 2019

Firma Clarivate Analytics zaprasza na serię szkoleń internetowych Akademia Web of Science i InCites, które odbędą się w grudniu br. Szkolenia te przybliżą możliwości pełnego wykorzystania potencjału powyższych platform.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tematyką szkoleń.

Zaproszenie na szkolenia internetowe Akademia Web of Science i InCites

15 Listopada 2019

Firma Clarivate Analytics zaprasza na serię szkoleń internetowych Akademia Web of Science i InCites, które odbędą się w listopadzie br. Szkolenia te przybliżą możliwości pełnego wykorzystania potencjału powyższych platform.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tematyką szkoleń.

Bezpłatny testowy dostęp do czasopism z wydawnictw: Taylor&Francis i Elsevier (03.09 – 04.10.2019)

5 Września 2019

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy z firmy ABE-IPS oraz wydawnictwa Taylor & Francis Group a także z wydawnictwa Elsevier bezpłatny testowy dostęp do publikacji.

Zaproszenie na szkolenia internetowe Akademia Web of Science i InCites

27 Sierpnia 2019

Firma Clarivate Analytics zaprasza na serię szkoleń internetowych Akademia Web of Science i InCites, które odbędą się we wrześniu i październiku br. Szkolenia te przybliżą możliwości pełnego wykorzystania potencjału powyższych platform. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tematyką szkoleń.

Zaproszenie na szkolenia internetowe Akademia Web of Science i InCites

18 Lipca 2019

Firma Clarivate Analytics zaprasza na serię szkoleń internetowych Akademia Web of Science i InCites, które odbędą się w lipcu i sierpniu br. Szkolenia te przybliżą możliwości pełnego wykorzystania potencjału powyższych platform.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tematyką szkoleń.

Zaproszenie na szkolenia internetowe Research. Smarter.

30 Maja 2019

Firma Clarivate Analytics zaprasza na serię szkoleń internetowych Research. Smarter. Czerwcowe webinaria pozwolą uzyskać niezbędne wskazówki i porady, które mogą być przydatne w pracach badawczych.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tematyką szkoleń.

Zaproszenie na szkolenia internetowe Research. Smarter.

6 Maja 2019

Firma Clarivate Analytics zaprasza na serię szkoleń internetowych Research. Smarter.
Majowe webinaria pozwolą uzyskać niezbędne wskazówki i porady, które mogą być przydatne w pracach badawczych.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tematyką szkoleń.

Szkolenie SciVal - ocena dorobku naukowego

6 listopada 2018

Serdecznie zapraszamy pracowników naukowych, doktorantów oraz wszystkich zainteresowanych na szkolenie dotyczące SciVal (baza Scopus) narzędzia firmy Elsevier do analiz bibliometrycznych, które umożliwia m.in.: wizualizację wyników badań, osiągnięć instytucji naukowych, ocenę potencjalnych współpracowników oraz partnerów, a także analizowanie trendów w świecie nauki.

Testowy dostęp do baz Access Engineering i Access Science (18.10 - 18.11.2018 r.)

19 Października 2018

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy z firmy ABE-IPS propozycję bezpłatnego testowego dostępu do baz: AccessEngineering i AccessScience.

Zaproszenie na szkolenia internetowe z Web of Science

9 Października 2018

Firma Clarivate Analytics zaprasza wszystkich naukowców na cykl bezpłatnych szkoleń internetowych, dotyczących korzystania platformy Web of Science. W październiku zostaną przybliżone użytkownikom Web of Science zagadnienia związane z dodatkiem do bazy - InCites. Szkolenia będą dotyczyć również tego jak gromadzić i wykorzystywać bibliografię załącznikową oraz jak wzbogacił się dorobek naukowy.

Zaproszenie na szkolenia internetowe z InCites

25 Maja 2018

Firma Clarivate Analytics zaprasza wszystkich naukowców na cykl bezpłatnych szkoleń internetowych, dotyczących korzystania z dodatku do platformy Web of Science - InCites. W czerwcu zostaną przybliżone użytkownikom Web of Science zagadnienia związane z tym, w jaki sposób analizować dane z WoS, jakie znaczenie ma współpraca naukowa, które ośrodki są wiodące w danych dyscyplinach itp. Przedstawione zostanie również, jak wybór źródła publikacji wpływa na jej oddziaływanie.

Bezpłatne szkolenia dla naukowców od Clarivate Analytics w maju/czerwcu 2018

22 Maja 2018

Firma Clarivate Analytics zaprasza wszystkich naukowców na cykl bezpłatnych szkoleń internetowych dotyczących korzystania z platformy Web of Science.

Bezpłatne szkolenia dla naukowców od Clarivate Analytics w Marcu 2018

7 Marca 2018

Firma Clarivate Analytics zaprasza wszystkich naukowców na cykl bezpłatnych szkoleń internetowych dotyczących korzystania z platformy Web of Science. W marcu zostaną przybliżone użytkownikom Web of Science zagadnienia związane z zaawansowaną analizą bibliometryczną Instytucji możliwą do wykonania dzięki nowo uruchomionej subskrypcji InCites, poruszuszona zostanie sprawa Open Access i poziomów dostępności literatury naukowej, oraz zostaną przedstawione rozwijające się zasoby Web of Science w ramach wciąż wzrastającego indeksu Emerging Source Citation Index.

Otwarty testowy dostęp do baz Academic Search Ultimate i Business Source Ultimate (1 marca – 31 maja 2018 r.)

7 Marca 2018

Uprzejmie informujemy, że od 1 marca 2018 r. uzyskaliśmy otwarty dostęp testowy do baz Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate. Dostęp testowy potrwa do 31 maja 2018 r. Bazy zapewniają dostęp do pełnego tekstu ponad 13,500 aktywnych czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym, w większości niedostępnych w aktualnie prenumerowanych zasobach.
Wejście do bazy

Przedłużenie licencji krajowych Elsevier, Springer z Open Choice, Wiley, Science, Nature, Scopus i Web of Science na rok 2018

9 Stycznia 2018

Uprzejmie informujemy, że w ramach finansowania przez MNiSW Wirtualnej Biblioteki Nauki, zostały przedłużone licencje krajowe Elsevier, Springer z Open Choice, Wiley, Science, Nature, Scopus i Web of Science na 2018 r.
Dodatkowo zostały uruchomione roczne licencje pilotażowe zapewniające dostęp do narzędzi umożliwiających analizę danych bibliometrycznych:
1. InCites - dodatek do bazy Web of Science
2. SciVal - dodatek do bazy Scopus
Licencja krajowa Springer została rozszerzona i obecnie pozwala na dostęp do m.in. ponad 112.000 e-książek anglojęzycznych ze wszystkich roczników. Na stronach WBN uruchomiona została także przeglądarka dziedzinowa e-książki w WBN, która docelowo będzie obejmować wszystkie książki dostępne w ramach licencji krajowych Elsevier, Springer i Wiley.

Web of Science – nowa funkcja dla artykułów OA

12 Grudnia 2017

Firma Clarivate Analytics we współpracy z Impactstory opracowała nową technologię w zagadnieniu OA, która dzięki platformie Web of Science umożliwi dostęp do legalnych, zaufanych i recenzowanych treści otwartego dostępu.

Koniec testowego dostępu do InCites Benchamarking & Analytics na platformie Web of Science

12 Grudnia 2017

Uprzejmie informujemy, że 7 grudnia 2017 r. zakończył się krajowy dostęp testowy do narzędzia InCites Benchamarking & Analytics na platformie Web of Science.

Bezpłatne szkolenia dla naukowców od Clarivate Analytics Listopad/Grudzień 2017

24 Listopada 2017

Firma Clarivate Analytics zaprasza wszystkich naukowców na cykl bezpłatnych szkoleń internetowych dotyczących korzystania z platformy Web of Science. Szkolenia będą prowadzone w języku polskim na platformie WebEx.

Katalogi wydawnictw książkowych

24 Listopada 2017

Uprzejmie informujemy, że w bibliotece dostępne są katalogi wydawnictw naukowych oferujące interesujące pozycje książkowe: Royal Society of Chemistry (RSC) 2018 oraz World Scientific 2017. Z ofertami tych wydawnictw można zapoznać się w czytelni. Szczególnie przydatne dla Państwa pozycje mogą być zakupione przez Bibliotekę.

Zakończenie prenumeraty czasopisma "Chip"

12 Maja 2017

Z dniem 30 kwietnia ustała nasza prenumerata czasopisma "Chip", ze względu na to, że wydawca zaprzestał wydawania tego tytułu. W ramach rekompensaty zaoferowano nam siedmiomiesięczną prenumeratę czasopism "National Geographic" oraz "Traveler". Serdecznie zapraszamy do korzystania z lektury tych tytułów.