Aktualności

Komunikat o planowanym zawieszeniu programu publikowania otwartego Springer

7 Października 2020

Zgodnie z komunikatem ICM z dnia 6 października 2020 r. program publikowania otwartego w ramach licencji krajowej Springer, ze względu na brak dodatkowego finansowania dla ICM na koszty publikowania otwartego w ramach licencji krajowej Springer ok 9 października zostanie zawieszony.

Szkolenia z obsługi baz Scopus i SciVal

18 Września 2020

Uprzejmie informujemy, że Polska Akademia Nauk wraz z przedstawicielami firmy Elsevier serdecznie zaprasza pracowników naukowych Instytutu do udziału w szkoleniach z obsługi baz Scopus i SciVal.
Zachęcamy do rejestracji i wzięcia udziału w następujących szkoleniach:
Co mogą powiedzieć nam publikacje – 28 września br. godz. 11:30
Współpracuj i obserwuj trendy w badaniach – 29 września br. godz. 11:30
Widoczność ma znaczenie – jak dbać o swój profil w bazie Scopus – 30 września br. godz. 11:30

Dostęp do kolekcji czasopism elektronicznych ACS, AIP i APS, IOP, OUP i RSC

24 Sierpnia 2020

Uprzejmie informujemy, że w 2020 r. biblioteka kontynuuje zakup dostępu do wersji elektronicznej kolekcji czasopism ACS, AIP i APS, IOP, OUP i RSC. Serdecznie zapraszamy do korzystania z elektronicznych zasobów baz danych. Dodatkowo w 2020 roku w ramach konsorcjów ACS, IOP i OUP afiliowani autorzy korespondencyjni mają prawo publikować bez dodatkowych opłat artykuły otwarte w czasopismach z powyższych kolekcji. Szczegółowe informacje, dotyczące zasad publikowania, znajdują się na stronie.

Zaproszenie na szkolenia internetowe Akademia Web of Science i InCites

18 Czerwca 2020

Firma Clarivate Analytics zaprasza na serię szkoleń internetowych Akademia Web of Science i InCites, które odbędą się w czerwcu br. Szkolenia te przybliżą możliwości pełnego wykorzystania potencjału powyższych platform.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tematyką szkoleń.

WBN - informacja o szkoleniach Elsevier

4 Maja 2020

Uprzejmie informujemy, że ze względu na panującą pandemię, specjalnie dla polskich uczelni i jednostek naukowych, w Elsevier został przygotowany cykl szkoleń on-line w języku polskim. Na kanale Elsevier na platformie BrightTalk dostępne są również szkolenia Elsevier (nie tylko w języku polskim).
Zapraszamy do zapoznania się z tematyką szkoleń.

Zaproszenie na szkolenia internetowe Akademia Web of Science i InCites

23 Kwietnia 2020

Firma Clarivate Analytics zaprasza na serię szkoleń internetowych Akademia Web of Science i InCites, które odbędą się w kwietniu br. Szkolenia te przybliżą możliwości pełnego wykorzystania potencjału powyższych platform.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tematyką szkoleń.

Informacje i zasoby pomocne w czasie pandemii COVID-19

22 Kwietnia 2020

Uprzejmie informujemy, że w czasie pandemii Covid-19 firma EBSCO oraz jej partnerzy udostępniają darmowe zasoby swoich baz oraz rozszerzony dostęp do eBooków, zbiorów treści na temat Covid-19, pracy zdalnej, sposobów radzenia sobie ze stresem oraz szkoleń internetowych.
Zachęcamy do zapoznania się udostępnianymi materiałami.

WBN - informacja o kontach użytkowników

17 Kwietnia 2020

Uprzejmie informujemy o udostępnieniu przez WBN nowej strony o kontach użytkowników, które pozwalają na dostęp zdalny do zasobów spoza sieci akademickiej do zasobów na serwerach wydawców i nie wymagają mechanizmów typu vpn, proxy, han lub logowania federacyjnego.

IEEE Xplore – otwarty dostęp do artykułów i badań na temat COVID-19

17 Kwietnia 2020

Uprzejmie informujemy, że za pośrednictwem firmy EBSCO otrzymaliśmy bezpłatny dostęp do pełno tekstowych publikacji z biblioteki cyfrowej IEEE Xplore dotyczących badań na temat COVID-19.
Zachęcamy do zapoznania się z udostępnioną kolekcją.

Pilotażowy program publikowania otwartego Elsevier

5 Września 2019

Uprzejmie informujemy, że w ramach licencji krajowej Elsevier 2019-2021 od 2 września 2019 działa program pilotażowy publikowania otwartego dla polskich autorów korespondencyjnych.

Program pilotażowy publikowania otwartego w czasopismach Elsevier – komunikat WBN

1 Lipca 2019

Uprzejmie informujemy, że uruchomienie programu pilotażowego publikowania otwartego w czasopismach hybrydowych i gold open access Elsevier ze względów technicznych zostało przesunięte na koniec lipca 2019. Dodatkowe informacje o programie w informatorze WBN.

Zmiany w licencji krajowej Elsevier

7 Czerwca 2019

31 maja 2019 roku została podpisana nowa umowa dotycząca licencji krajowej Elsevier. W związku z jej zawarciem z licencji zostały wykluczone następujące tytuły, w licencji będą dostępne następujące czasopisma.

Więcej

Zasoby biblioteczne

Szukaj w zbiorach biblioteki

czasopisma
wnętrze biblioteki
czasopisma
wnętrze biblioteki