Współpraca bilateralna PAN 2023-2024: CNR, MOST

CNR

Polska Akademia Nauk (PAN) i Narodowa Rada Badań Naukowych Włoch (CNR) ogłaszają konkurs na propozycje nowych wspólnych projektów mobilnościowych do realizacji w latach 2023-2024. Konkurs jest adresowany wyłącznie do uczonych zatrudnionych w strukturach PAN i CNR.

W ramach projektu na wyjazdy do Włoch przewiduje się maksymalnie 14 dni rocznie.

Zgodnie z Umową współpracy BWZ PAN będzie refundować koszty wyjazdu naukowców polskich do Włoch (diety dzienne w wysokości 130 EUR na wyżywienie i zakwaterowanie oraz koszt biletu lotniczego w najniższej taryfie). Koszty przyjazdu do Polski uczonych z Włoch w ramach Porozumienia będzie pokrywać CNR.

Nabór wniosków trwa do: 27 czerwca 2022 r. (do DON wnioski prosimy przesyłać do 20.06.2022 r.)

MOST

Polska Akademia Nauk (PAN) wraz z Ministerstwem Nauki i Technologii w Tajpej (MOST) ogłaszają konkurs na propozycje nowych wspólnych projektów polsko-tajwańskich do realizacji w latach 2023-2024 w ramach Porozumienia o współpracy naukowej PAN – MOST.

Działania realizowane są w ramach programu wymiany osobowej. Wyjazdy za granicę organizowane we współpracy z partnerem z zagranicy odbywają się w ramach przyznanych przez PAN limitów dni.

Nabór wniosków trwa do: 30 lipca 2022 r. (do DON wnioski prosimy przesyłać do 14.07.2022 r.)Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: don@ifj.edu.pl

Propozycje wspólnych projektów badawczych (w 1 egz.) należy przygotować na dwujęzycznym formularzu "Zgłoszenie wspólnego polsko - ... projektu badawczego" [Formularz do pobrania].