Pokazy i prezentacje

15:00 - 20:30

"Pod chmurką" - w namiotach usytuowanych na naszych terenach zielonych prezentowane będą dokonania i osiągnięcia Insytutu.

Przez cały czas będą się również odbywały pokazy filmów popularnonaukowych w reżyserii Jerzego Grębosza:

O godzinie 19:00, w Auli IFJ PAN, będzie można zobaczyć "TRIKI FIZYKI" - niebanalne doświadczenia fizyczne i prezentacje fascynujących zjawisk z naszego codziennego życia połączone z konkursami dla publiczności.

Zaprezentujemy również udział polskich naukowców, w tym naukowców z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN, w wielkich eksperymentach badawczych prowadzonych na świecie, m.in.: LHC, ALICE, ATLAS, BELLE2, ICARUS, LHCb, Obserwatorium Pierre Auger. Pracownicy będą również łączyć się za pomocą "tele-mostu" z naukowcami z Instytutu przebywającymi obecnie w CERNie. Więcej szczegółów w programie. Obowiązuje rejestracja *.

Ponadto będzie można zwiedzić wybrane pracownie Instytutu (obowiązkowa rejestracja *):

* Obowiązkowa rejestracja:
Grupy zorganizowane (max. 15 osób): zwiedzanie w godzinach 15:00 - 18:00 - obowiązkowa rejestracja mailowa (wg kolejności zgłoszeń): mnn@ifj.edu.pl
Termin rozpoczęcia rejestracji - 22.09.2014 r., od godz. 9:00

Pozostali zwiedzający (zwiedzanie od godz. 18:00): rejestracja na miejscu w recepcji od godz. 15:00Koordynatorem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Projekt „Małopolska Noc Naukowców 2014” współfinansowany jest ze środków Programu Ramowego Unii Europejskiej Horizon 2020 w ramach Akcji Marie Skłodowska-Curie.