Widowiska artystyczne

Widowisko muzyczne „Na styku dwóch nieskończoności”

Widowisko muzyczne Na styku dwóch nieskończoności

Widowisko przedstawiające artystyczną wizję historii Wszechświata wyreżyserowane przez prof. Adama Maja z IFJ PAN było szczególnym punktem programu Dnia Otwartego 45. Zjazdu Fizyków Polskich w 2019 r. Widowisko jest połączeniem muzyki, skomponowanej i wykonanej na fortepianie oraz syntezatorach przez Józefa Skrzeka i innych artystów, z narracją obrazowaną filmami i animacjami w wykonaniu dr. hab. Jerzego Grębosza z IFJ PAN.Koncert „Oscylacje. Propagacje. Transformacje”

Koncert Oscylacje. Propagacje. Transformacje

Koncert odbył się 16 września 2019 r. w Operze Krakowskiej, w ramach 45. Zjazdu Fizyków Polskich. Krakowscy muzycy zagrali koncert, w którym obok utworów tradycyjnych, wykonanych na dobrze znanych instrumentach, zabrzmiały efekty uzyskane dzięki zastosowaniu najnowszych zdobyczy nanotechnologii i informatyki w tworzeniu struktur zdolnych do reagowania na bodźce akustyczne.Widowisko artystyczne „Gwiezdny pył”

Gwiezdny pył

Widowisko popularnonaukowe w formie talk-show jako połączenie akcji scenicznej (trzech dialogujących naukowców) i sekwencji filmowych wyświetlanych na wielkim ekranie wyreżyserowane przez dr. hab. Jerzego Grębosza z okazji jubileuszu 60-lecia IFJ PAN w 2015 r. Opowiadało o rozwoju fizyki od czasów starożytnych do współczesności z uwzględnieniem fizyki jądrowej w gwiazdach, obecnie dostępny dla odwiedzających na płytach CD.