powrót do strony głównej

Można zamówić planszę Fundamentalne cząstki i oddziaływania (w języku angielskim), która podsumowuje obecny status Modelu standardowego (patrz: Uzupełnienia, gdzie znajdziesz elektroniczną wersję planszy w języku polskim!)
 

Adventures in Particle Physics (Przygody z fizyką cząstek) to tytuł płytki CD, która zawiera całą "Przygodę z cząstkami", jak również "Przygodę z kwarkami", będącą wersją przeznaczoną na prezentacje lub wystawy. Dostępne są wersje: angielska, hiszpńska, francuska i niemiecka obu "przygód" na płytce CD. Płytka nadaje się do odczytu zarówno na komputerach PC, jak i MAC.
 

 

Arkusze ćwiczeniowe dla uczniów i nauczycieli do użytku w klasie. Zaleca się nauczycielom wydrukowanie i powielenie stron w celu ich wykorzystania na lekcji. Arkusze ćwiczeniowe dostępne są chwilowo jedynie w języku angielskim.
 

Nowa książka:

Książkę (w języku angielskim) The Charm of Strange Quarks: Mysteries and Revolutions of Particle Physics można zamówić już teraz. Książka zawiera podstawy wiedzy o cząstkach elementarnych. Jest ona przeznaczona dla szerokiego kręgu czytelników, a szczególnie dla uczniów. Zawiera ona najnowsze osiągnięcia fizyki cząstek oraz kosmologii. Więcej szczegółów (w języku angielskim).